Pętla Berlińska  c.d.

Marienwerder – Oranienburg

Po wypłynięciu z przystani kontynuować będziemy Pętlę Berlińską kanałem Odra – Hawela. Miniemy kilka niedużych miejscowości, kilka skrzyżowań z innymi kanałami i rzekami. Przepłyniemy przez śluzę Lehnitz, następnie  wpłyniemy na jezioro a potem skręcimy w odnogę Haweli prowadzącą do centrum Oranienburga gdzie staniemy w przystani blisko zamku.

W zamku znajduje się muzeum, które będzie można zwiedzić. Poza tym w Oranienburgu jest park, coś w rodzaju zoo ale z dodatkowymi ciekawostkami w postaci figur prehistorycznych zwierząt w naturalnej wielkości.

Oranienburg – Ketzin

To odcinek najbardziej na zachód wysunięty fragment Pętli Berlińskiej. Do Ketzin popłyniemy kanałem Odra – Hawela i za Hennigsdorf skręcimy na kanał Haweli, którym dotrzemy w prawie do samego celu.

Ketzin to niewielkie miasteczko nad jednym z wielu jezior, a właściwie rozlewisk Haweli, które powstały po spiętrzeniu i przystosowaniu rzeki do żeglugi w okolicach Berlina.

Ketzin – Poczdam

Do Poczdamu dopłyniemy przez liczne rozlewiska Haweli tworzące jeziora. Po drodze zobaczymy jak wiele przystani wodniackich i z pewnością spory ruch na wodzie wszelkiej maści jednostek pływających od sportowych przez turystyczne po towarowe.

W Poczdamie zatrzymamy się w centrum aby zwiedzanie zabytków było łatwiejsze i przyjemniejsze.
Tu może odbyć zmiana załogi. Liczne połączenia komunikacyjne Poczdam – Berlin i połączenie Berlina z Polską umożliwią łatwe dotarcie nowej załogi jak i powrót z rejsu do Polski.
Planujemy jeden dzień postoju w Poczdamie na zwiedzanie i wymianę załogi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *