Plany na lato 2023

utworzone przez | Aktualności

Tego lata 2023 szykuje się duża zmiana, wypływamy na szersze wody.

Żeglowanie po WPW staje się z roku na rok coraz trudniejsze i ograniczone. Już od kilku lat Warta na większości swojego przebiegu nie jest dla nas dostępna z uwagi na bardzo niski stan wody. W tym roku, z powodu braku śniegu, będzie pewnie podobnie. Dodatkowo Wody Polskie zarządzające drogami wodnymi zaplanowały remont śluzy Nakło Wschód, który będzie trwał do grudnia tego roku. Z tego powodu np. z Czarnkowa nie będzie można dopłynąć na Gopło i jeziora ślesińskie.

Wobec tego planujemy w maju wyruszyć z Czarnkowa w kierunku Zalewu Szczecińskiego i tam w tym roku popływać, a być może odwiedzić nawet Berlin i okoliczne wody.

Będę pływał moją łajbą NASZAPASJA i zapraszam chętnych do korzystania z możliwości poznania nowych akwenów. Będziemy je poznawać wspólnie a z tego co mi wiadomo jest ciekawie i wody nam nie zabraknie. Bardzo serdecznie zapraszam do wspólnego pływania od czerwca, również osoby bez wiedzy i doświadczenia żeglarskiego, proszę o kontakt mailowy ( poczta@zegluganawarcie.pl ) lub telefoniczny ( +48602556788 ) to ustalimy szczegóły.

Mamy w planie odwiedzić Szczecin, poznać Jezioro Dąbie z jego przystankami wodnymi, przez Odrę Zachodnią przepłynąć na Zalew Szczeciński odwiedzając tamtejsze przystanie jak choćby Trzebież z Centralnym Ośrodkiem Żeglarstwa. W planie jest również zamiar udania się przez Wolin na Zalew Kamieński do Kamienia Pomorskiego i do Dziwnowa. Świnoujście z pewnością też odwiedzimy. Wody po zachodniej stronie granicy też kuszą a odwiedzenie Peenemünde znanego z prób i budowy V-1 i V-2 będzie ciekawą wyprawą.

Serdecznie zapraszam, warunki są atrakcyjne.

6 komentarzy

 1. DR.GM

  Witam,
  Proszę o info, czyli kwestie:
  1/ higieny osobistej, czyli mycia się
  2/ techniczne na barce: ładowania laptopa, tj. korzystania z elektroniki na barce. Chodzi więc o 220V celem podłączenia laptopa – wieczorne sesje, pisanie, etc.. Analogicznie ładowanie iphone czy podłączenia radia….

  Na marginesie pytanie, jaki więc jest już poziom Warty, iż nawet zanurzenie barki jest przeszkodą.

  Odpowiedz
  • Tomasz Milewski

   Witam,
   Na łodzi jest ubikacja typu morskiego z umywalką. Niestety nie ma prysznica ale kąpiel można wziąć najczęściej na terenie przystani albo skorzystać z mycia np. w wodach Zalewu.
   Na łodzi jest przetwornica 12 / 220V i można ładować różne urządzenia elektroniczne, a w przystaniach korzystamy z energii z brzegu.
   W tej chwili poziom Warty jest bardzo zadowalający ale później będzie prawdopodobnie jak w latach poprzednich, czyli woda opadnie i będzie brakowało głębokości do bezpiecznego pływania.
   Pozdrawiam
   Tomasz Milewski

   Odpowiedz
  • Artrupe

   Dzień dobry, śluza w Krzyżu też w remoncie.

   Odpowiedz
   • Tomasz Milewski

    Zgadza się ale jeszcze teraz można przepłynąć przez kanał jazowy, jest nieco ponad 100cm głębokości. Co będzie później trudno powiedzieć jednak można się spodziewać spadku poziomu i co za tym idzie głębokości. Dlatego planujemy szybko spłynąć chociaż do Drezdenka aby mieć później otwartą drogę do Szczecina.

    Odpowiedz
    • Artrupe

     Powodzenia!
     My właśnie płyniemy ze Szczecina w stronę Warszawy. Dopływamy do mariny w Czerwonaku pod Poznaniem. Przez zamkniętą śluzę w Nakle płyniemy dłuższą drogą. Fajna przygoda!

     Odpowiedz
     • Tomasz Milewski

      Warta jest piękna tylko szkoda, że akurat pod prąd. A czym płyniecie?
      Stopy wody pod kilem i fajnych wrażeń.
      Pozdrawiam

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

aktualności

Zimowanie i rezerwacje na nowy sezon

Nasze łodzie bezpiecznie stoją już od pewnego czasu na brzegu i oczekują czarterów w 2022. Teraz przykryte śnieżną kołderką. Jak tylko aura będzie sprzyjająca rozpoczniemy prace remontowo-modernizacyjne aby przygotować łodzie do bezawaryjnej pracy podczas sezonu 2022...

czytaj dalej

Czarter Noteć – Warta

Im mocniej spóźnia się wiosna, tym bardziej nieoczekiwanie nadejdzie lato, a z nim beztroska i relaks. Na nowe załogi letnie oczekują nasze łodzie czarterowe, którymi możecie pływać bez patentów odwiedzając noteckie i warciańskie porty, przystanie i parki...

czytaj dalej

Wielka Pętla Wielkopolski

Wielka Pętla Wielkopolski to prawie 700 km żeglowania po pięknych rzekach, kanałach i jeziorach. Na większości trasy nie ma zbyt wielu innych łodzi i turystów ale czekają na Was przystanie i przyjazne brzegi. Zapraszamy do zapoznania się z dokładniejszym opisem w...

czytaj dalej

Czarter łodzi

Wyczarteruj sobie łódź na wakacyjną przygodę!