Pętla Berlińska c.d.

utworzone przez | Aktualności

Pętla Berlińska  c.d.

Marienwerder – Oranienburg

Po wypłynięciu z przystani kontynuować będziemy Pętlę Berlińską kanałem Odra – Hawela. Miniemy kilka niedużych miejscowości, kilka skrzyżowań z innymi kanałami i rzekami. Przepłyniemy przez śluzę Lehnitz, następnie  wpłyniemy na jezioro a potem skręcimy w odnogę Haweli prowadzącą do centrum Oranienburga gdzie staniemy w przystani blisko zamku.

W zamku znajduje się muzeum, które będzie można zwiedzić. Poza tym w Oranienburgu jest park, coś w rodzaju zoo ale z dodatkowymi ciekawostkami w postaci figur prehistorycznych zwierząt w naturalnej wielkości.

Oranienburg – Ketzin

To odcinek najbardziej na zachód wysunięty fragment Pętli Berlińskiej. Do Ketzin popłyniemy kanałem Odra – Hawela i za Hennigsdorf skręcimy na kanał Haweli, którym dotrzemy w prawie do samego celu.

Ketzin to niewielkie miasteczko nad jednym z wielu jezior, a właściwie rozlewisk Haweli, które powstały po spiętrzeniu i przystosowaniu rzeki do żeglugi w okolicach Berlina.

Ketzin – Poczdam

Do Poczdamu dopłyniemy przez liczne rozlewiska Haweli tworzące jeziora. Po drodze zobaczymy jak wiele przystani wodniackich i z pewnością spory ruch na wodzie wszelkiej maści jednostek pływających od sportowych przez turystyczne po towarowe.

W Poczdamie zatrzymamy się w centrum aby zwiedzanie zabytków było łatwiejsze i przyjemniejsze.
Tu może odbyć zmiana załogi. Liczne połączenia komunikacyjne Poczdam – Berlin i połączenie Berlina z Polską umożliwią łatwe dotarcie nowej załogi jak i powrót z rejsu do Polski.
Planujemy jeden dzień postoju w Poczdamie na zwiedzanie i wymianę załogi.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

aktualności

Plany na lato 2023

Tego lata 2023 szykuje się duża zmiana, wypływamy na szersze wody. Żeglowanie po WPW staje się z roku na rok coraz trudniejsze i ograniczone. Już od kilku lat Warta na większości swojego przebiegu nie jest dla nas dostępna z uwagi na bardzo niski stan wody. W tym...

czytaj dalej

Zimowanie i rezerwacje na nowy sezon

Nasze łodzie bezpiecznie stoją już od pewnego czasu na brzegu i oczekują czarterów w 2022. Teraz przykryte śnieżną kołderką. Jak tylko aura będzie sprzyjająca rozpoczniemy prace remontowo-modernizacyjne aby przygotować łodzie do bezawaryjnej pracy podczas sezonu 2022...

czytaj dalej

Czarter Noteć – Warta

Im mocniej spóźnia się wiosna, tym bardziej nieoczekiwanie nadejdzie lato, a z nim beztroska i relaks. Na nowe załogi letnie oczekują nasze łodzie czarterowe, którymi możecie pływać bez patentów odwiedzając noteckie i warciańskie porty, przystanie i parki...

czytaj dalej

Czarter łodzi

Wyczarteruj sobie łódź na wakacyjną przygodę!