Pętla Berlińska c.d.

utworzone przez | Aktualności

Pętla Berlińska  c.d.

Marienwerder – Oranienburg

Po wypłynięciu z przystani kontynuować będziemy Pętlę Berlińską kanałem Odra – Hawela. Miniemy kilka niedużych miejscowości, kilka skrzyżowań z innymi kanałami i rzekami. Przepłyniemy przez śluzę Lehnitz, następnie  wpłyniemy na jezioro a potem skręcimy w odnogę Haweli prowadzącą do centrum Oranienburga gdzie staniemy w przystani blisko zamku.

W zamku znajduje się muzeum, które będzie można zwiedzić. Poza tym w Oranienburgu jest park, coś w rodzaju zoo ale z dodatkowymi ciekawostkami w postaci figur prehistorycznych zwierząt w naturalnej wielkości.

Oranienburg – Ketzin

To odcinek najbardziej na zachód wysunięty fragment Pętli Berlińskiej. Do Ketzin popłyniemy kanałem Odra – Hawela i za Hennigsdorf skręcimy na kanał Haweli, którym dotrzemy w prawie do samego celu.

Ketzin to niewielkie miasteczko nad jednym z wielu jezior, a właściwie rozlewisk Haweli, które powstały po spiętrzeniu i przystosowaniu rzeki do żeglugi w okolicach Berlina.

Ketzin – Poczdam

Do Poczdamu dopłyniemy przez liczne rozlewiska Haweli tworzące jeziora. Po drodze zobaczymy jak wiele przystani wodniackich i z pewnością spory ruch na wodzie wszelkiej maści jednostek pływających od sportowych przez turystyczne po towarowe.

W Poczdamie zatrzymamy się w centrum aby zwiedzanie zabytków było łatwiejsze i przyjemniejsze.
Tu może odbyć zmiana załogi. Liczne połączenia komunikacyjne Poczdam – Berlin i połączenie Berlina z Polską umożliwią łatwe dotarcie nowej załogi jak i powrót z rejsu do Polski.
Planujemy jeden dzień postoju w Poczdamie na zwiedzanie i wymianę załogi.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

aktualności

Czarter Noteć – Warta

Im mocniej spóźnia się wiosna, tym bardziej nieoczekiwanie nadejdzie lato, a z nim beztroska i relaks. Na nowe załogi letnie oczekują nasze łodzie czarterowe, którymi możecie pływać bez patentów odwiedzając noteckie i warciańskie porty, przystanie i parki...

czytaj dalej

Wielka Pętla Wielkopolski

Wielka Pętla Wielkopolski to prawie 700 km żeglowania po pięknych rzekach, kanałach i jeziorach. Na większości trasy nie ma zbyt wielu innych łodzi i turystów ale czekają na Was przystanie i przyjazne brzegi. Zapraszamy do zapoznania się z dokładniejszym opisem w...

czytaj dalej

Sezon 2021

W tym roku naszą bazą podstawową dla czarterów jest Czarnków. W związku z tym proponujemy następujące odcinki Wielkiej Pętli Wielkopolski na tygodniowe czartery. Oczywiście możliwe są inne trasy, wszystko jest do uzgodnienia. Czarnków - Kruszwica, przez min takie...

czytaj dalej

Czarter w sezonie 2021

Czarter w sezonie 2021 Z wielką przyjemnością informujemy, że zaczynamy przyjmowanie rezerwacji czarterów w tym sezonie. Nasza flota czarterowa będzie pływać po rzekach, kanałach i jeziorach Wielkiej pętli Wielkopolski. Oddajemy do Państwa dyspozycji dwie łodzie...

czytaj dalej

Czarter łodzi

Wyczarteruj sobie łódź na wakacyjną przygodę!